Κόλλησαν οι Ρωμαίοι στο βορρά

Η Ρόμα ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Τορίνο στο πλαίσιο της πέμπτης αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος, με την ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο να μένει χωρίς νίκη για έναν ακόμα αγώνα.

Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο προβλημάτισε για μια ακόμα αγωνιστική στην Serie A, με αντίπαλο την Τορίνο. Οι παίκτες του Γιούριτς δεν είχαν σπουδαίες στιγμές για να ανοίξουν το σκορ στο πρώτο ημίχρονο με τους “Ρωμαίους” να μην αφήνουν καμία κάθετη πάσα για τον Ζαπάτα να περάσει στην περιοχή του Μιλίνκοβιτς Σάβιτς.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Μουρίνιο είχαν στιγμές να ανοίξουν το σκορ με τον Ελ Σαραουΐ και τον Ντιμπάλα, αλλά την λύση έδωσε ο Ρομέλου Λουκάκου στο 68ο λεπτό. Η Τορίνο από εκείνη την στιγμή άνοιξε τις γραμμές της για να να βρει την ισοφάριση και να απειλήσει με τον Ζαπάτα. Μετά από μια επικίνδυνη επίθεση των “ταύρων” ο Ίλιτς πάσαρε στον Κολομβιανό φορ ο οποίος δεν άφησε την ευκαιρία να νικήσει τον Πατρίσιο. Το 1-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα δεν άφησε κανένα χαμόγελο στις δυο ομάδες που έχουν μείνει αρκετά πίσω στην βαθμολογία της Serie A και πλέον πρέπει να κάνουν σερί νίκες για να ανακάμψουν.

Τορίνο (Γιούριτς): Μιλίνκοβιτς Σάβιτς, Σουρς, Ροντρίγκεθ, Μπουονγκρίνο, Μπελανόβα, Ταμέτζε, Ίλιτς, Λάζαρο, Σεκ, Ράντονιτς, Ζαπάτα

Ρόμα (Μουρίνιο): Πατρίσιο, Νντιγκά, Γιορέντε, Μαντσίνι, Κρίστιενσεν, Παρέδες, Κριστάντε, Σπινατσόλα, Ελ Σαραουΐ, Ντιμπαλά, Λουκάκου.