Σφαλιάρα της Χάβρη στη Λυών

Η ομάδα του Έλσνερ υπέταξε με 3-1 τους “λυωνέ” και τους προσγείωσε μετά τα τρία συνεχόμενα νικηφόρα αποτελέσματα στο πρωτάθλημα.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν ιδανικά την αναμέτρηση, καθώς μόλις στο 18ο λεπτό ο Λιορίς έκανε το 1-0. Το παιχνίδι συνεχίστηκε ιδανικά για την Χάβρη, αφού στο 30ο λεπτό ο Ομπράιν πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια αφήνοντας την ομάδα του με δέκα παίκτες. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έχοντας και το αριθμιτικό πλεονέκτημα έφτασαν και σε δεύτερο γκολ με τον Σάμπι στπ 50ο λεπτό. Η Λυών μείωσε στο 54ο λεπτό με τον Λακαζέτ αλλά δεν κατάφερε να πάρει κάτι από το ματς, καθώς στο 62ο ο Οπέρι έκανε το 3-1 και κλείδωσε ουσιαστικά τη νίκη για την ομάδα του.

Το αποτέλεσμα αυτό κράτησε τη Λυών για ακόμα μια αγωνιστική στις θέσεις που οδηγούν στη Ligue 2 επιστρέφοντας στις ήττες μετά από τρεις συνεχόμενες ήττες.