“Λύγισε” τη Λέτσε με επική ανατροπή η Ρόμα

Οι “λύκοι” κρατούσαν στα χέρια τους ένα μεγάλο διπλό στο “Ολίμπικο”, ωστόσο η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο πέτυχε δύο γκολ στις καθυστερήσεις και πήρε τη νίκη με 2-1, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Serie A.

Επικό φινάλε στην πρωτεύουσα της Ιταλίας, για την αναμέτρηση ανάμεσε Ρόμα και Λέτσε, καθώς οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά σε μία σοβαρή γκέλα, ωστόσο κατάφεραν να πάρουν τους τρεις βαθμούς της νίκης, επιστρέφοντας στα θετικά αποτελέσματα, μετά την ήττα από την Ίντερ.

Μόλις στο 5ο λεπτό η Ρόμα είχε μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, ωστόσο ο Λουκάκου αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι. Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν την ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ με αντεπίθεση στο 72ο λεπτό. Έπειτα από ωραία ατομική προσπάθεια του Μπαντά, ο Άλμκβιστ έκανε το 1-0.

Όλα έδειχναν ότι η Λέτσε θα πετύχει την πρώτη της νίκη μετά τον Σεπτέμβριο και θα προσπεράσει τη Ρόμα στη βαθμολογία, όμως οι παίκτες του Ζοσέ Μουρίνιο έφθασαν στην ανατροπή, με γκολ του Αζμούν στο 90’+1′ και του Λουκάκου στο 90’+4′.