Πήρε… βαθμολογική ανάσα η Βιγιαρεάλ

Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι στο “Νουέβο Λος Κάρμενς”, τα “κίτρινα υποβρύχια” κατάφεραν να πάρουν το “τρίποντο”, επικρατώντας με 3-2 της Γρανάδα.

Την πρώτη της νίκη στη φετινή La Liga πανηγύρισε η Βιγιαρεάλ, η οποία επιβλήθηκε με 3-2 επί της Γρανάδα, παίρνοντας έτσι… βαθιά βαθμολογική ανάσα ενόψει του ισπανικού πρωταθλήματος.

Η αντίπαλος του Παναθηναϊκού στον 6ο όμιλο του Europa League, προηγήθηκε από νωρίς με τρία τέρματα διαφορά. Ο Μορένο με δυο προσωπικά του τέρματα στο 18′ και στο 23′, έδωσε… ώθηση στα “κίτρινα υποβρύχια” και ο Σόρλοτ ανέβασε το “δείκτη” του σκορ στο 3-0. Οι γηπεδούχοι μέσα σε έξι λεπτά κατάφεραν να μειώσουν.

Αρχικά με γκολ του Σάντσες στο 29′ και στη συνέχεια με τέρμα του Ουζούνι στο 34ο λεπτό. Το δεύτερο ημίχρονο είχε τελείως διαφορετική εικόνα, με τις δυο ομάδες να μην έχουν καλό ρυθμό και έτσι δεν κατάφεραν να σκοράρουν, με τη Βιγιαρεάλ να πανηγυρίζει σπουδαία νίκη, την πρώτη της για φέτος”, στο “Νουέβο Λος Κάρμενς”.