Δεν “Χ”αμογέλασε κανείς

Η ομάδα του Σέρχιο ήρθε ισόπαλη στην τοπική αναμέτρηση της Ανδαλουσίας απέναντι στους “Σεβιγιάνους” με σκορ 2-2, με τους παίκτες του Ντιέγκο Αλόνσο να μην βρίσκουν θετικό αποτέλεσμα, μετά από έξι αναμετρήσεις στην Ιβηρική χερσόνησο και Ευρώπη.

Η Σεβίλλη αντιμετώπισε την Κάντιθ στη τοπική αναμέτρηση της Ανδαλουσίας με στόχο να ανέβει βαθμολογικά και κυρίως την αποφυγή της ζώνης του υποβιβασμού. Στην αναμέτρηση του Μιραντίγια, οι παίκτες του Σέρχιο άνοιξαν το σκορ με τον Κρις Ράμος με σουτ εντός περιοχής βάζοντας σε μπελάδες τους “Σεβιγιάνους“. Το δεύτερο χτύπημα ήρθε από τον Μαχίς στο 28ο λεπτό δείχνοντας πως η ομάδα του έχει τα ηνία της αναμέτρησης. Το σύνολο του Ουρουγουανού τεχνικού έβγαλε αντίδραση, μειώνοντας με τον Οκάμπος στο 37ο λεπτό με το σκορ ημιχρόνου να είναι 2-1.

Στο δεύτερο μέρος η Σεβίλλη ανέβασε τις γραμμές τις και βρήκε το δεύτερο γκολ της με τον Ράκιτς με την συμπλήρωση 60 λεπτών στην αναμέτρηση (2-2). Μετά την επίτευξη του τέρματος οι ομάδες εστίασαν στην αμυντική τους λειτουργία και στις προσωπικές μονομαχίες στον χώρο του κέντρου. Το 2-2 έμεινε μέχρι το τέλος ένα αποτέλεσμα που δεν άφησε καμία από τις δύο ομάδες ικανοποιημένες.