Όλα στο “μηδέν”

Αλμερία και Μαγιόρκα αναμετρήθηκαν στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της La Liga, χωρίς να προσφέρουν κάτι σε όσους παρακολούθησαν τον αγώνα, μιας και έμειναν στο 0-0.

Η ομάδα από τα Κανάρια Νησιά αν και ήταν καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο από τους γηπεδούχους δεν κατάφερε να κάνει το κάτι παραπάνω για να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης. Οι φιλοξενούμενοι έχασαν δύο μεγάλες ευκαιρίες με τον Κόστα και τον Λάριν στο 36ο και 39ο λεπτό, αλλά η μπάλα δεν κατέληξε στα δίχτυα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Μαγιόρκα απείλησε με τον Καναδό στο 57ο λεπτό, αλλά και πάλι η μπάλα δεν έκανε το χατίρι στους παίκτες της. Στα εναπομείναντα λεπτά της αναμέτρησης δεν άλλαξε κάτι, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες χωρίς σκορ. Μετά και από αυτή την ισοπαλία οι γηπεδούχοι παραμένουν στον πάτο της βαθμολογίας με 5 πόντους, ενώ οι φιλοξενούμενοι παρέμειναν στη 15η θέση με 15.