Κόλλησαν στο τίποτα

Σε ένα παιχνίδι που καμία από τις δύο ομάδες δεν ξεχώρισε, Ρεάλ Σοσιεδάδ και Ρεάλ Μπέτις αναδείχτηκαν ισόπαλες χωρίς σκορ (0-0).

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που φαίνονταν να πατάνε καλύτερα στο γήπεδο, ωστόσο δεν κατάφεραν να κάνουν το κάτι παραπάνω για να πετύχουν το τέρμα που θα τους έδινε τη νίκη. Στο 27ο λεπτό ο Αντρέ Σίλβα βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα, όμως το τέρμα που σημείωσε ο Πορτογάλος ακυρώθηκε για οφσάιντ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Μπέτις έχασε μεγάλες ευκαιρίες με τον Ρόκα στο 64′ και τον Ντιαό στο 74′ για να κάνει το 1-0. Στο 89ο λεπτό η Σοσιεδάδ βρήκε ξανά το δρόμο προς τα δίχτυα, αλλά η προσπάθεια του Σαντίκ είχε την ίδια κατάληξη με αυτή του Αντρέ Σίλβα στο πρώτο ημίχρονο. Στα εναπομείναντα λεπτά της αναμέτρησης δεν άλλαξε κάτι, με τις δύο ομάδες να μένουν στο “μηδέν”.