Επιστροφή στις νίκες για την Ρεν

Στο ντεμπούτο του Ζουλιέν Στεφάν στον πάγκο της, η γαλλική ομάδα κατάφερε να επικρατήσει εύκολα της Ρεμς στην έδρα της με 3-1, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστική της Ligue 1.

Πέντε σερί αγώνες χωρίς νίκη μετρούσε η Ρεν στο πρωτάθλημα, με το τελευταίο της τρίποντο να σημειώνεται την 1η Οκτωβρίου. Ενδιάμεσα είχε κερδίσει μόνο τον Παναθηναϊκό και μάλιστα δύο φορές για το Europa League, ωστόσο η αλλαγή στην τεχνική ηγεσία, επηρέασε θετικά την πορεία της ομάδας εντός των συνόρων.

Στην επανεμφάνιση του Ζουλιέν Στεφάν στον πάγκο, η Ρεν επέστρεψε στις επιτυχίες, κερδίζοντας τρεις πολύτιμους βαθμούς, σε ένα δύσκολο παιχνίδι, απέναντι στη Ρεμς. Ο Γκουιρί έκανε το 1-0 μόλις στο 4ο λεπτό, αλλά οι φιλοξενούμενοι βρήκαν απάντηση πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Ο Ντιακιτέ ισοφάρισε σε 1-1 στο 45′.

Το δεύτερο μέρος εξελίχθηκε σε μονόλογο των γηπεδούχων, οι οποίοι σε ένα 20λεπτο σφράγισαν τη νίκη τους με δύο γκολ. Στο 46′ ο Μπουριζό έβαλε ξανά μπροστά τη Ρεν με 2-1, ενώ στο 65′ ο Θιτ διαμόρφωσε το τελικό 3-1.