Με… απίθανο γκολ του Ντεπάι η Ατλέτικο

Οι Μαδριλένοι ξεκίνησαν με το «δεξί» τη LaL iga, επικρατώντας με 3:1 τη Γρανάδα, χάρη στον Ολλανδό επιθετικό που… ξεκλείδωσε το θετικό αποτέλεσμα με ασύλληπτη… οβίδα στο 67′!

Η Ατλέτικο Μαδρίτης επικράτησε με 3:1 της Γρανάδα, στον αγώνα με τον οποίο… έπεσε η αυλαία της 1ης αγωνιστικής της La Liga. Το καθοριστικό γκολ πέτυχε ο Μέμφις Ντεπάι από τα 25 μέτρα στο 67ο λεπτό κι ενώ η ομάδα της Ανδαλουσίας είχε ισοφαρίσει σε 1:1. Συγκεκριμένα, το σκορ άνοιξε για την Ατλέτικο στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους (45΄ + 4΄) ο Αλβάρο Μοράτα με κοντινό πλασέ. Μετά την επιστροφή των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο του «Μετροπολιτάνο», ο Σάμου Ομοροντιόν έκανε το 1:1. Όμως, ο Ολλανδός επιθετικός Μέμφις Ντεπάι με δεξί δυνατό σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στο αντίθετο παραθυράκι για το 2-1. Στο 90΄+ 9΄ το γκολ του Μάρκος Γιορέντε ήταν το κερασάκι στην… τούρτα.//Κ.