Νίκη… τετράδας για τη Λιλ

Οι “λιλουά” κατάφεραν με σχετική άνεση να επικρατήσουν με 2-0 επί της Μετς για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Ligue 1.

Στο πλαίσιο της 14ης “στροφής” του γαλλικού πρωταθλήματος, η Λιλ έδειξε… τα δόντια της, καθώς κατάφερε να επιβληθεί άνετα με 2-0 στην έδρα της επί της Μετς και έτσι “σκαρφάλωσε” στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, η οποία οδηγεί στο Champions League της επόμενης σεζόν.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι “λιλουά” σημείωσαν και τα δυο τους τέρματα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ενώ νωρίτερα, η Μετς είχε αστοχήσει σε δυο πέναλτι. Πρώτα “μοιραίος” ήταν ο Ελισόρ στο 29ο λεπτό και μετά ακολούθησε ο Καμαρά στο 56′. Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν οι Γιασίτσι και Ντέιβιντ.