Νίκη… πεντάδας για την Μπολόνια

Στα θετικά αποτελέσματα γύρισαν οι “ροσομπλού”, οι οποίοι επικράτησαν στην έδρα τους με 2-0 της Τορίνο για την 13η αγωνιστική της Serie A.

Στο ματς που έριξε την “αυλαία” της 13ης “στροφής” του ιταλικού πρωταθλήματος, η Μπολόνια κατάφερε να επιστρέψει στα νικηφόρα αποτελέσματα μετά από την ήττα της με 2-1 από τη Φιορεντίνα.

Οι “ροσομπλού” κατάφεραν να επικρατήσουν στην έδρα τους με 2-0 επί της Τορίνο και έτσι ανέβηκαν στους 21 βαθμούς και “έπιασαν” στην πέμπτη θέση του βαθμολογικού πίνακα τη Ρόμα, ενώ η Τορίνο έμεινε στους 16 βαθμούς και την 12η θέση της κατάταξης αντίστοιχα.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο ματς και σκόραραν στο 18ο λεπτό με τον Βλάσιτς, όμως το τέρμα του ακυρώθηκε ορθώς μετά από την παρέμβαση του VAR για οφσάιντ. Έτσι, η Μπολόνια στη συνέχεια βρήκε τον τρόπο να δημιουργήσει ευκαιρίες και στο δεύτερο ημίχρονο… καθάρισε το ματς με το γκολ του Φαμπιάν και με αυτό του Τζόσουα Ζίρκζι στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.//Γ.