Ισόπαλη στο “Βαγιέκας” η Βιγιαρεάλ

Τα “κίτρινα υποβρύχια” ήρθαν ισόπαλα κόντρα στη Ράγιο Βαγιεκάνο με σκορ 1-1 και έμειναν στην 10η θέση της βαθμολογίας. Στο 78 λεπτό ο Αλμπέρτο Μορένο αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στο πρώτο μέρος και οι δύο ομάδες είχαν από δύο μεγάλες στιγμές που ευτύχησαν να τις κάνουν γκολ. Αρχικά στο 15ο λεπτό ο Σόρλοθ που είχε περάσει ως αλλαγή στο ματς κόντρα στον Παναθηναϊκό νίκησε τον Ντιμιτριεφσκι σε τετ α τετ κάνοντας το 1-0 για την Βιγιαρεάλ. Ενώ δευτερόλεπτα αργότερα η Ράγιο Βαγιεκάνο με τον Πέρεθ βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα κάνοντας το 1-1. Στα εναπομείναντα λεπτά του πρώτου 45λέπτου δεν άλλαξε κάτι με το 1-1 να είναι το σκορ του πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη τα “κίτρινα υποβρύχια” έφτασαν κοντά στο γκολ με τον Τριγκέρος αλλά το σουτ του Ισπανού αποκρούστηκε υπέροχα από τον πορτιέρο των “Βαγιέκας“. Στο 78ο λεπτό ο Αλμπέρτο Μορένο δέχτηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα, αφήνοντας την ομάδα του Πατσέτα με 10 παίκτες. Παρότι η Βιγιαρεάλ είχε αριθμητικό μειονέκτημα δεν δέχτηκε κάποια μεγάλη φάση από την Ράγιο με το 1-1 να μένει μέχρι το τέλος.