Δεν βελτιώνεται η Σεβίλλη

Για έναν ακόμα αγώνα στην La Liga, η ομάδα από την Ανδαλουσία δεν βρήκε την νίκη και έμεινε στην ισοπαλία χωρίς τέρματα απέναντι στην μαχητική Οσασούνα.

Στο “Ελ Σαντάρ” της Παμπλόνα, η Οσασούνα αντιμετώπισε την Σεβίλλη με μοναδικό σκοπό και για τις δυο ομάδες να είναι η νίκη, καθώς είχαν αρκετά αρνητικά αποτελέσματα στο Ισπανικό πρωτάθλημα. Σε ένα “φτωχό” από φάσεις πρώτο ημίχρονο καμία από τις δυο ομάδες δεν είχε καμία κλασσική ευκαιρία για να προηγηθεί, με τους δυο προπονητές να μην θέλουν να εκτεθούν, καθώς κράτησαν τις γραμμές τους.

Στην επανάληψη η Σεβίλλη δεν κατάφερε να ανεβάσει ρυθμούς για να πετύχει το γκολ που θα της έδινε το προβάδισμα νίκης. Η Οσασούνα είχε την πιο κλασσική ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ με τον Άβιλα, καθώς ένα σουτ που έκανε από το ύψος της μικρής περιοχής βρήκε στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Νίλαντ και 0-0 παρέμεινε.

Οσασούνα (Αραθάτε):Ερέρα, Κατένα, Γκαρθία, Πένα (85′ Αρέσο), Κρουζ, Τόρο, Μουνιόθ (68′ Γκόμεθ), Ορόθ, Άβιλα (85′ Ραούλ), Μοχίθα (68′ Μπάρχα), Μπούντιμιρ (85′ Γκαρθία)

Σεβίλλη (Μεντιλίμπαρ): Νίλαντ, Μπάντε, Νάβας, Γκιουντέλ, Σάλας, Τζόρνταν, Οκάμπος, Λουκεμπάκιο, Ράκιτιτς, Τόρες (84′ Σο), Μιρ (70′ Ελ Νεσίρι)