Η Ρόμα βρίσκει ρυθμό με τον Λουκάκου να… πρωταγωνιστεί

Οι “τζιαλορόσι” πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφάνιση στην έδρα της Κάλιαρι και επιβλήθηκαν με το εμφατικό 4-1 στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Serie A.

Μετά από το κακό της ξεκίνημα στη φετινή σεζόν, η Ρόμα δείνχει πως… βρίσκει τα πατήματά της και σήμερα (08/10), όχι μόνο πέρασε άνετα από την έδρα της Κάλιαρι, άλλα έδειξε πως μπορεί να προσφέρει… σκορ και θέαμα, επικρατώντας με 4-1 για την 8η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος.

Οι “τζιαλορόσι” ξεκίνησαν δυναμικά την αναμέτρηση και μετά από κάποιες χαμένες ευκαιρίες, σκόραραν με τον Χουσέμ Αουάρ στο 19ο λεπτό και στην αμέσως επόμενη φάση, ο Λουκάκου κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του, βάζοντας τα… θεμέλια για μία άνετη επικράτηση.

Το σύνολο του Ζοσέ Μουρίνιο μπήκε το ίδιο αποφασισμένο και στο δεύτερο μέρος. Στο 51′, ο Μπελότι έκανε το 3-0 για τους Ρωμαίους και στο 59ο λεπτό, ο Λουκάκου με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, ανέβασε το “δείκτη” του σκορ στο 4-0 για τους “τζιαλορόσι”. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι, ήταν να μειώσουν λίγο πριν το φινάλε, στο 86ο λεπτό, με τον Ναντέζ να σκοράρει από την “άσπρη βούλα”.