Η Μονακό έκανε την ανατροπή και… έπιασε κορυφή

Αν και βρέθηκαν νωρίς πίσω στο σκορ, οι Μονεγάσκοι κατάφεραν να φέρουν… τούμπα το παιχνίδι με τη Μετς και επιβλήθηκαν με 2-1, “πατώντας” στην πρώτη θέση της βαθμολογίας του πρωταθλήματος της Ligue 1.

Με μεγάλο της πρωταγωνιστή τον Αλεξάντερ Γκολόβιν, η Μονακό κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να επικρατήσει με 2-1 επί της Μετς και έτσι διατηρήθηκε στην κορυφή της Ligue 1 στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν νωρίς με το γκολ που σημείωσε ο Καμαρά, όμως οι Μονεγάσκοι στο δεύτερο μέρος έβγαλαν αντίδραση. Συγκεκριμένα λίγο πριν την ανάπαυλα, ο Αλεξάντερ Γκολόβιν ισοφάρισε σε 1-1 και 10 λεπτά μετά από την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, ο Ρώσος μέσος σκόραρε ξανά, δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του.