Η Ρεν έρχεται στην Αθήνα με… ήττα

Τη δεύτερη σερί ήττα της, μετά από αυτή κόντρα στην Παρί Σεν Ζερμέν, γνώρισε σήμερα (22/10) η ομάδα του Μπρούνο Ζενεσιό στο γαλλικό πρωτάθλημα. Όλα αυτά, λίγες ημέρες πριν αναμετρηθεί με τον Παναθηναϊκό στο “Απόστολος Νικολαΐδης” για το Europa League (26/10).

Η ομάδα από τη Βρετάνη ηττήθηκε εκτός έδρας από τη Λοριάν με 2-1, στο πρώτο σημερινό παιχνίδι για την 9η αγωνιστική. Οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ μόλις στο 3ο λεπτό από αυτογκόλ του Ομαρί, αλλά η Ρεν ισοφάρισε με τον Μπλα. Η Λοριάν κατάφερε να ξαναπάρει το προβάδισμα στις καθυστερήσεις του α’ μέρους, με το 2-1 να διατηρείται ως το τέλος του αγώνα.

Στη σημερινή αναμέτρηση ο τεχνικός της Ρεν, χρησιμοποίησε τους εξής ποδοσφαιριστές: Μανταντά, Τρουφέρ, Μπελοσιάν, Ασινιόν, Ομαρί (46΄ Βου), Σανταμαρία, Μπλα (62΄ Σαλάχ), Μπουριζό (62΄ Ντεζιρέ Ντουέ), Λε Φε (76΄ Ρίντερ), Καλιμουεντό (76΄ Γιλντιρίμ), Γκουιρί.