Επιτέλους… νίκη για τη Λυών

Οι “Λιονέ” έδειξαν… σημάδια ζωής και κατάφεραν να πάρουν την πρώτη τους νίκη για το φετινό πρωτάθλημα της Ligue 1, επικρατώντας με 1-0 στην έδρα της Ρεν.

Στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Ligue 1, η αντίπαλος του Παναθηναϊκού στους ομίλους του Europa League, Ρεν γνώρισε απρόσμενη ήττα με 1-0 στην έδρα της από τη Λυών.

Οι “Λιονέ” κατάφεραν να πάρουν την πρώτη τους νίκη στη φετινή χρονιά, ωστόσο παραμένουν στην τελευταία θέση της βαθμολογίας του γαλλικού πρωταθλήματος.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, το σύνολο του Φάμπιο Γκρόσο ωφελήθηκε από το γεγονός πως οι γηπεδούχοι αγωνίστηκαν από το 5ο κιόλας λεπτό με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Ντουέ. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Ο’ Μπράιαν στο 67ο λεπτό για τους “Λιονέ”.