Έμεινε… όρθια η Κάντιθ στη μάχη της Γαλικίας

Θέλτα και Κάντιθ μοιράστηκαν από ένα βαθμό στο “Μπαλαΐδος” στο ματς που έριξε την “αυλαία” της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της La Liga.

Μετά από ένα ματς για… γερά νεύρα, Θέλτα και Κάντιθ έμειναν μακριά από τη νίκη, καθώς ήρθαν ισόπαλες 1-1 στο φινάλε της 15ης “στροφής” του ισπανικού πρωταθλήματος. Πλέον, η Θέλτα έχει 9 βαθμούς, ενώ οι φιλοξενούμενοι ανέβηκαν στους 12 βαθμούς αντίστοιχα, παραμένοντας και οι δυο κοντά στην “επικίνδυνη ζώνη”.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυναμικά στο παιχνίδι και στο 16ο λεπτό άνοιξαν το σκορ του αγώνα με το γκολ που πέτυχε ο Ράμος. Στη συνέχεια όμως του ματς και συγκεκριμένα στο 33′ έμειναν με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Τσουστ. Η Θέλτα του Ράφα Μπενίτεθ εκμεταλλεύτηκε την αριθμητική της υπεροχή και στο 56ο λεπτό, ισοφάρισε με τον Λάρσεν, για να… σώσει το βαθμό στο “Μπαλαΐδος”.