Έκανε το 4 στα 4 για τη Στουτγκάρδη

Η ομάδα του Χένες έκαμψε με σχετική ευκολία το εμπόδιο της Βέρντερ Βρέμης νικώντας την με σκορ 2-0 χάρις στα τέρματα των Ουντάφ στο 17′ και του Γκιρασί στο 72′.

Η Στουτγκάρδη μπήκε με το πόδι στο γκάζι. Μόλις στο 6ο λεπτό Σίλας έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ. Το γκολ τελικά για τους γηπεδούχους ήρθε στο 17ο λεπτό με τον Ουντάφ να παίρνει το ριμπάουντ από την προσπάθεια του Άντον και να κάνει το 1-0. Οι παίκτες του Χένες έφτασαν πολύ κοντά στο να κάνουν το 2-0 πριν την ανάπαυλα αλλά οι προσπάθειες του Γκιρασί στο 40ο λεπτό και του σκόρερ στο 46′ πέρασαν ελάχιστα άουτ.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με τον ίδιο τρόπο και στο δεύτερο ημίχρονο αλλά στο 52ο λεπτό η μπάλα πάλι δεν έκανε το χατήρι στον Γκιρασί. Το τέρμα που έψαχνε ο σέντερ φορ από την Γουινέα το βρήκε από τα 11 βήματα στο 72ο λεπτό κάνοντας το 2-0 και κλειδώνοντας ουσιαστικά τη νίκη για την ομάδα του. Με αυτή της τη νίκη η εδραιώθηκε στην τρίτη θέση του γερμανικού πρωταθλήματος με 30 βαθμούς έναντι 26 της τέταρτης Λειψίας.