Γκολ και θέαμα χωρίς νικητή

Βόλφσμπουργκ και Βέρντερ Βρέμης αναμετρήθηκαν στο “Volkswagen Arena” στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Bundesliga με τις δυο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 2-2.

Στο 7ο λεπτό ο Ντους με απευθείας εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ, κάνοντας το 1-0 για τους φιλοξενούμενους. Στο 37ο λεπτό ο Μέλε τροφοδότησε τον Τσέρνι μέσα στην περιοχή και αυτός με σουτ έφερε το ματς στα ίσα (1-1). Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παρέδες έκανε το 2-1 για τους “λύκους” με άψογο τελείωμα. Στο 65ο λεπτό Μπορέ απέφυγε τον προσωπικό του αντίπαλο και με ψύχραιμο τελείωμα έκανε το 2-2.

Στο 88ο λεπτό υπήρξε αριθμητική ανισορροπία μετά από απρόσεχτο μαρκάρισμα του Λακρουά. Στα εναπομείναντα λεπτά της αναμέτρησης, παρότι οι φιλοξενούμενοι είχαν το αριθμητικό πλεονέκτημα, δεν κατάφεραν να πετύχουν το τέρμα που θα τους δώσει τη νίκη με το 2-2 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.