Απέδρασε από τη Γρανάδα η Ράγιο

Οι Μαδριλένοι έκαναν το 2/2 επικρατώντας 2:0 της ομάδας του Πάκο Λόπες εκτός έδρας, στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής της La Liga.

Η Ράγιο Βαγιεκάνο έκανε τη δεύτερη νίκη της σε ισάριθμα ματς, καθώς επικράτησε 2:0 της Γρανάδας εκτός έδρας. Στο πρώτο μέρος οι φάσεις ήταν λιγοστές, με τους φιλοξενούμενους να αλλάζουν το σκηνικό στην επανάληψη.

Μετά το 61ο λεπτό, όπου οι Μαδριλενοι έχασαν τεράστια ευκαιρία, με τον Θαραγόθα να πετυχαίνει το δοκαρι, πήραν ψυχολογία και απείλησαν ψάχνοντας το γκολ. Ωστόσο, τέσσερα λεπτά ήταν αρκετά για τη Ράγιο Βαγιεκάνο έτσι ώστε να… καθαρίσει το παιχνίδι. Ο Γκαρθία έκανε το 1:0 στο 75ο λεπτό, ενώ στο 79′ ο Σις βρήκε δίχτυα και διαμόρφωσε το τελικό 2:0. Στο 86ο λεπτό ο Πουέρτας αποβλήθηκε και άφησε την ομάδα του με 10 παίκτες, με τη Ράγιο Βαγιεκάνο να φεύγει με σπουδαίο τρίποντο κάνοντας το απόλυτο στο πρωτάθλημα.