Εύκολο βράδυ για την Παρί που επικράτησε 2:1 της Οσέρ εκτός έδρας και προβάρει το… στέμμα, αφήνοντας στο -6 τη δεύτερη Λανς, δύο αγωνιστικές πριν το τέλος.

Iδανικό ξεκίνημα για την Παρί, καθώς με την έναρξη της αναμέτρησης βρήκε τέρμα. Ο Εμπαπέ με εξαιρετικό σουτ, άνοιξε το σκορ στο 6ο λεπτό, βάζοντας από νωρίς την ομάδα του σε θέση οδηγού. Ο Γάλλος άσος, χρειάστηκε μόλις δύο λεπτά για να διπλασιάσει τα τέρματά του, υπογράφοντας το τρομερό ξεκίνημα της ομάδας του. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν και τα κατάφεραν στο 38ο λεπτό με τον Ραβέλοσον, ο οποίος σούταρε από την άκρη της περιοχής με τη μπάλα να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο δεύτερο μέρος η Οσέρ ξεκίνησε την αντεπίθεσή της και στο 51ο λεπτό, μείωσε με τον Σιναγιόκο, ο οποίος πήρε την πάσα και σκόραρε για το 2:1. Στην εκπνοή της αναμέτρησης, ο Εμπαπέ σκόραρε και πάλι, όμως το τέρμα ακυρώθηκε ως οφσάιντ, με το 2:1 να παραμένει.