Έντερ: «Λάθος να τιμωρούμαστε όλοι για κάτι που δεν κάναμε»

Ο αρχηγός του Ατρομήτου κλήθηκε να γνωστοποιήσει τις πρώτες του σκέψεις μετά την επικράτηση της ομάδας του απέναντι στον Παναθηναϊκό με 3-2.

Ο Έντερ Γκονζάλες ήταν ο παίκτης που ξεκίνησε τη μεγάλη ανατροπή των Περιστεριωτών ισοφαρίζοντας στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου απέναντι στο “τριφύλλι”.

Ο Ισπανός αμυντικός χαφ έκανε δηλώσεις μετά το σφύριγμα της λήξης και τη μεγάλη νίκη και στάθηκε τόσο στο δικό του τέρμα, όσο και στο ότι θα ήθελε να έχει κόσμο το γήπεδο.

Αναλυτικά, οι δηλώσεις του Έντερ στα κανάλια Novasports:

«Το γκολ ήταν κομβικό. Όταν σκοράρεις πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου σου δίνει ψυχολογία. Είχα παρατηρήσει πως στα φάουλ υπάρχει ασυννενοησία και κατάφερα να μπω ανάμεσά τους και να σκοράρω.

Όταν κάνουμε μεγάλη νίκη μας ρωτάνε για τα play off. Εγώ αυτό που λέω είναι να παίξουμε συγκεντρωμένα σε όλα τα ματς και να δούμε που θα φτιάξουμε.

Θέλαμε να είναι ο κόσμος εδώ να μας στηρίξει. Είναι λάθος να τιμωρούμαστε όλοι για κάτι που δε κάναμε».//ΓΑ