Πρώτο “τρίποντο” για την Κολωνία

Έφτασε η πρώτη φετινή νίκη για την ομάδα του Στέφεν Μπάουμγκαρτ, η οποία επικράτησε με 3-1 στην έδρα της επί της Γκλάντμπαχ για την 8η “στροφή” του πρωταθλήματος της Bundesliga.

Η Κολωνία… περίμενε μέχρι την 8η αγωνιστική, αλλά επιτέλους πανηγύρισε το πρώτο της “τρίποντο” στην Bundesliga, επικρατώντας στο “σπίτι” της με 3-1 επί της Γκλάντμπαχ.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 9ο λεπτό με πέναλτι του Κάιντς, όμως τα “πουλάρια” που πίεσαν στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους, ισοφάρισαν στο 63′ με τον Ελβέντι. Στη συνέχεια, η Κολωνία πήρε προβάδισμα ξανά με τον Κάιντς ξανά από το σημείο του πέναλτι. Λίγο νωρίτερα, στο 72′, οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Κονέ. Το… κερασάκι στην τούρτα έβαλε για το σύνολο του Στέφεν Μπάουμγκαρτ, ο Βάλντσμιτ στις καθυστερήσεις του ματς.