Πήρε τη… ματσάρα με ανατροπή η Μπιλμπάο

Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι, οι Βάσκοι κατάφεραν να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ και να επιβληθούν στο τέλος με το εμφατικό 4:2 επί της Μπέτις για την 3η αγωνιστική της La Liga.

Η Μπιλμπάο πανηγύρισε τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της μετά από ένα ματς… που τα είχε όλα κόντρα στη Μπέτις, την οποία κέρδισε με 4:2. Αντίθετα, οι φιλοξενούμενοι γνώρισαν την πρώτη τους ήττα στο φετινό πρωτάθλημα της La Liga.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, η Μπέτις μπήκε πολύ δυναμικά στο ματς και κατάφερε να προηγηθεί με 2:0. Μόλις στο 2ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν το δρόμο προς τα δίχτα με τον Γουίλιαν Ζοσέ, ενώ στο 10′, ο Ίσκο διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Το σύνολο του Βαρβέρδε δεν πτοήθηκε και με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Βέσγκα μείωσε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και λίγο πριν την ανάπαυλα, ο ίδιος παίκτης ισοφάρισε με τον ίδιο τρόπο, ενώ ο Γκουρουθέτα στις καθυστερήσεις έφερε τούμπα τα δεδομένα, κάνοντας το 3:2.

Το… κερασάκι στην τούρτα για τους Βάσκους έβαλε στο 84ο λεπτό ο Γκόμεζ, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 4:2, χαρίζοντας το “τρίποντο” στην ομάδα του, η οποία πραγματοποίησε μία σπυοδαία ανατροπή.