Οι πρωτοπόροι της Ligue 1 αναδείχθηκαν ισόπαλοι σε τρίτο συνεχόμενο εγχώριο παιχνίδι, αυτήν τη φορά κόντρα στη Ρεμς στο “Parc des Princes” για την 25η αγωνιστική.

Οι φιλοξενούμενοι… πάγωσαν την πρωτεύουσα όταν προηγήθηκαν μόλις στο 7ο λεπτό, χάρη σε προσπάθεια του Μουνέτσι, από δημιουργία του Ντιακιτέ. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι απάντησαν άμεσα. Αρχικά στο 17′ ήρθε η ισοφάριση, όταν ο Αμπντελχαμιντ έστειλε κατά λάθος την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Μάλιστα, δύο λεπτά αργότερα ήρθε η ανατροπή, με τον Γκονσάλο Ράμος να κάνει το 2-1. Λίγο πριν το ημίχρονο (45′) ο Ντιακιτέ ανέλαβε ρόλο εκτελεστή και ισοφάρισε σε 2-2.

Κάπως έτσι, η πρωτοπόρος Παρί έφτασε τους 56 βαθμούς και βρίσκεται στο +10 από τη 2η Μπρεστ. Την ίδια στιγμή, η Ρεμς συνεχίζει να είναι 9η με 35 πόντους, αλλά πλέον ισοβαθμεί με την 8η Ρεν.