Ισόπαλο το παιχνίδι της… ανατροπής στο “Θορρίγια”

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η ματσάρα ανάμεσα σε Βαγιαδολίδ και Μαγιόρκα, καθώς αναδείχθηκαν ισόπαλες 3:3, στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής της La Liga.

Σε ένα παιχνίδι με πολλές εναλλαγές στο σκορ, Ρεάλ Βαγιαδολίδ και Μαγιόρκα αναδείχθηκαν ισόπαλες 3:3, στη μάχη της παραμονής στην κατηγορία.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στο πρώτο μέρος, όμως δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν σημαντικές προϋποθέσεις για γκολ. Παρόλα αυτά όμως κατάφεραν να βρουν δίχτυα στο 33ο λεπτό με σουτ του Πέρεθ.

Το δεύτερο μέρος, ήταν συναρπαστικό, με τη Μαγιόρκα να κάνει την απόλυτη ανατροπή. Στο 53ο λεπτό ο Μουρίκι με κεφαλιά έκανε το 1:1 ενώ, στο 58′ ο Μορλάνες με σουτ έκανε το 2:1 δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του. Στο 68ο λεπτό όμως, η Βαγιαδολίδ έφερε το παιχνίδι στα ίσα με τον Σελίμ Αμαλά να κάνει το 2:2, ενώ στο 87ο λεπτό, πέρασε ξανά μπροστά με το τέρμα του Μοντσού. Κι ενώ όλα έδειχναν ότι οι γηπεδούχοι κρατούσαν στα χέρια τους τη νίκη, οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι στις καθυστερήσεις και στο 90+3 έφεραν και πάλι το παιχνίδι στα ίσα με τον Μουρίκι.

Έτσι η Βαγιαδολίδ, παρέμεινε δυο βαθμούς πάνω από την επικίνδυνη ζώνη, ενώ η Μαγιόρκα είναι στο +7, με τις δύο ομάδες να συνεχίζουν να παλεύουν για να απομακρυνθούν όσο περισσότερο γίνεται από τη 12η θέση.