Έσωσε το βαθμό η Άιντραχτ

Η ομάδα της Φρανκφούρτης αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, πήρε την ισοπαλία (2-2) στην έδρα της Βέρντερ Βρέμης για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Bundesliga.

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στους ομίλους του Europa Conference League, Άιντραχτ Φρανκφούρτης, ήρθε ισόπαλη 2-2 με τη Βέρντερ Βρέμης για την 11η “στροφή” του γερμανικού πρωταθλήματος βγάζοντας αντίδραση.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου. Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους μάλιστα βρήκαν και το γκολ με πέναλτι του Μάρβιν Ντουκς, ο οποίος έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του. Στο δεύτερο μέρος, η Βέρντερ κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματά της με γκολ του Μπορέ.

Οι “αετοί” έβγαλαν αντίδραση και κατάφεραν μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα να αλλάξουν τελείως την εικόνα του ματς. Στο 65ο λεπτό, ο Ελιέ Σκιρί μετά από ασίστ του Μαρμούς μείωσε σε 2-1 και στο 75′, ο Χρβόγε Σμόλτσιτς είχε εύκολο έργο για το τελικό 2-2.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής στην Βundesliga: