Δύο στα δύο για τα εντυπωσιακά Χανιά

Μετά την εμφατική νίκη τους στη Νίκαια για την πρώτη αγωνιστική, οι Κρητικοί επικράτησαν εντός έδρας με το εμφατικό 3-0 επί του Τηλκυράτη Λευκάδας και βρίσκονται στην κορυφή του πρώτου ομίλου.

Στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2, τα Χανιά πραγματοποίησαν… ολοκληρωτική εμφάνιση στην έδρα τους απέναντι στον Τηλυκράτη Λευκάδας, επικρατώντας άνετα με 3-0.

Οι Κρητικοί ξεκίνησαν δυναμικά την αναμέτρηση και μόλις στο 5ο λεπτό άνοιξαν το σκορ με το γκολ που σημείωσε ο Μάναλης, ωστόσο το πρώτο μέρος δεν είχε μεγάλο θέαμα και ολοκληώθηκε με το 1-0 για τους γηπεδούχους. Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Γιάννη Ταουσιάνη… ανέβασε στροφές και στο 52′, διπλασίασε τα τέρματά της με τον Λεμονή και το… κερασάκι στην τούρτα έβαλε σ το 79ο λεπτό ο Νίκολιτς για το 3-0, που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Χανιά (Γιάννης Ταουσιάνης): Καλογεράκης, Νίκολιτς, Σέχου, Μαζουλουξής, Σερβιλάκης, Τσορνομάζ, Τσέλιος, Λεμονής, Μανουσάκης, Μιούλερ, Μάναλης.

Τηλυκράτης Λευκάδας (Ανδρέας Παντζιαράς): Παρδαλός, Γιαννιώτης, Ανδρέου, Κωστόπουλος, Τόσκα, Ζδράβος, Μπούμπας, Τεγούσης, Νιφορόπουλος, Κόκκορης, Ζαμπού.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και το πλήρες πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής στη Super League 2: