Επιστροφή στα… τρίποντα για Άιντραχτ | “Κόλλησε” στην ισοπαλία η Λεβερκούζεν

Πέρασμα από την Στουτγάρδη των Ντίνου Μαυροπάνου και Θωμά Καστανάρα για το… καμάρι της Φρανκφούρτης και η Βέρντερ Βρέμης κατάφερε να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας στο “Μπάι Αρένα”

Μπάγερ Λεβερκούζεν – Βέρντερ Βρέμης 1-1

Η κακή πορεία της Λεβερκούζεν μέχρι στιγμής στην Bundesliga συνεχίζεται. Στο παιχνίδι σήμερα κόντρα στη Βέρντερ Βρέμης, το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε χωρίς σπουδαίες ευκαιρίες και κάποιο γκολ. Οι γηπεδούχοι όμως μπήκαν πιο δυναμικά στο δεύτερο μέρος και μόλις στο 57′ “ευτύχισαν” να ανοίξουν το σκορ της αναμέτρησης με το γκολ του Ντεμιρμπάι. Στη συνέχεια όμως, η απόδοσή τους “έπεσε” και η Βέρντερ εκμεταλλεύτηκε τα κενά στην άμυνα της Μπάγερ, ισοφαρίζοντας σε 1-1 με γκολ του Βέλκοβιτς.

ΓΚΟΛ: 57′ Ντεμιρμπάι / 82′ Βέλκοβιτς

Στουτγκάρδη – Άιντραχτ Φρανκφούρτης 1-3

Επίδειξη δύναμης για την Άιντραχτ Φρανκφούρτης, η οποία δείχνει να βρίσκει τα “πατήματά” της, επικρατώντας σήμερα με 3-1 στην έδρα της Στουτγάρδης. Βασικός για άλλο ένα ματς ο Ντίνος Μαυροπάνος, ο οποίος αντίκρισε την κίτρινη κάρτα στο 55′. Το σκορ του αγώνα “άνοιξε” ο Ρόντε μόλις στο 6ο λεπτό, ενώ ο Κάμαντα διπλασίασε τα τέρματα της Άιντραχτ στο 55΄. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν προσωρινά να μειώσουν στο 79ο λεπτό με γκολ του Τόμας, ωστόσο ο Κάμαντα έβαλε την “υπογραφή” του στο 88′ δίνοντας ασίστ στον Γιάκιτς, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 3-1 για τους φιλοξενούμενους.

ΓΚΟΛ: 79′ Τόμας / 6′ Ρόντε, 55′ Κάμαντα, 88’΄Γιάκιτς