Τα αποτελέσματα της Γ’ Εθνικής

Mεγάλο ενδιαφέρον έκρυβαν οι περισσότερες αναμετρήσεις για την προτελευταία αγωνιστική των ομίλων. Εκεί όπου φαίνεται να υπάρχουν ανοιχτοί λογαριασμοί σε θέσεις ανόδου αλλά και παραμονής στην κατηγορία.

1ος όμιλος (29η αγωνιστική)

Nίκη με ανατροπή για τον Θερμαϊκό που λυτρώθηκε στο 88′ με τον Παπάζογλου, ενώ παρόμοια εικόνα είχε και ο Πανθρακικός που… απέδρασε με 3-2 μέσα από την έδρα του Καμπανιακού με γκολ του Φουρλατάρα, τέσσερα λεπτά πριν τη λήξη του ματς. Ο Καραγιαννίδης στο 90′ ήταν ο χρυσός σκόρερ για τον Άρη Αβάτου κόντρα στον Πανδραμαϊκό. Καρέ τερμάτων από τον Κυριακίδη στο 6-0 της Δόξας απέναντι στον Ορφέα. H BAΘΜΟΛΟΓΙΑ

2ος όμιλος (25η αγωνιστική)

Πολλά γκολ είχε ο όμιλος αυτή την αγωνιστική με τον Σβορώνο και Μακεδονικό Φούφα να σημειώνουν από πέντε τέρματα ο καθένας. Στο 87′ ο Σεχολάρι έδωσε το βαθμό στον Εθνικό Ν. Κεραμιδίου που βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ από τον Εδεσσαϊκό. Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

3ος όμιλος (25η αγωνιστική)

Τον τίτλο του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής στον 3ο όμιλο κατέκτησε και μαθηματικά ο Τηλυκράτης Λευκάδας. Επίσης, ξεχώρισε το 6-0 της Ελευσίνας και το 7-0 του Βύζαντα. Παίκτης του αγώνα με τέσσερα γκολ ο Μίσκου για τον Πανελευσινιακό. Με γκολ στις καθυστερήσεις πήρε το βαθμό ο Διγενής. Στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων κρίθηκε η συνάντηση με νίκη του γηπεδούχου Αστέρα Πετριτή. Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

4ος όμιλος (25η αγωνιστική)

Ο Αιολικός πήρε τη νίκη με πολλά γκολ όπως ήθελε μέσα στην Ερμιονίδα, αφού λίγο πριν την έναρξη του ματς παραιτήθηκε ο τεχνικός των γηπεδούχων! Ήττα έκπληξη για τη Ρόδο, ενώ ο Παναργειακός είχε εύκολο έργο απέναντι στο Διαβολίτσι και με το 5-0 εξασφάλισε οριστικά την παραμονή του στην κατηγορία. Ένα αυτογκόλ στο 89′ έκρινε το παιχνίδι του Πανηλειακού με τον Φοίνικα Ν. Επιδαύρου. Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

5ος όμιλος (25η αγωνιστική)

Ισόπαλο το ντέρμπι της Κρήτης μεταξύ Αγίου Νικολάου και Γιούχτα, ενώ η Αγία Παρασκευή πήρε νίκη-χρυσάφι μέσα στον Ταύρο. Ο Κουτσούμπας με γκολ στο 6′ ήταν αυτός που έδωσε το τρίποντο στο Μοσχάτο, όπως στο 35′ ο Πιερτζακόμι στον αγώνα Αλμυρός Γαζίου – Μαρκό. Νίκη που την ενισχύει βαθμολογικά πήρε ο Άρης Πετρούπολης, χωρίς γκολ το Εθνικός – ΑΟ Πόρου, ενώ το σκορ του ομίλου ήρθε με το 4-0 του Κερατσινίου μέσα στον Άγιο Ιερόθεο. Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΕ Μοσχάτου – Θύελλα Ραφήνας 1-0
ΑΟ Τυμπακίου – Άρης Πετρούπολης 1-3
Άγιος Ιερόθεος – ΑΠΟ Κερατσίνι 0-4
Φωστήρας – ΑΟ Αγίας Παρασκευής 0-1
ΑΟ Αγίου Νικολάου – Γιούχτας 1-1
Αλμυρός Γαζίου – ΓΣ Μαρκό 1-0
Εθνικός – ΑΟ Πόρου 0-0