Πήρε τον βαθμό με Εν-Νεσίρι

Η Σεβίλλη με ήρωα τον Μαροκινό σέντερ φορ κατάφερε να αποφύγει την ήττα στο Μπαλάιδος (1-1).

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που μπήκαν καλύτερα στο ματς. Μόλις στο 13ο λεπτό Στράντ Λάρσεν έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ. Στο 22ο λεπτό η Θέλτα βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα, που με κεφαλιά νίκησε τον πορτιέρε των Σεβιγιάνων κάνοντας το 1-0. Στα εναπομείναντα λεπτά του πρώτου ημιχρόνου δεν άλλαξε κάτι με τους Γαλιθιανούς να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 1-0.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με λιγοστές φάσεις από τις δύο ομάδες που προσπάθησαν να κυκλοφορήσουν τη μπάλα. Στο 65ο λεπτό ο Τάπια δέχτηκε κόκκινη κάρτα και άφησε την ομάδα του με 10 παίκτες. Στο 84ο λεπτό ήρθε το πολυπόθητο γκολ για την Σεβίλλη με τον Εν Νεσίρι. Στα εναπομείναντα λεπτά της αναμέτρησης δεν άλλαξε κάτι με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 1-1.