Το καθάρισε σε ένα ημίχρονο η υπερηχητική Ίντερ

Χωρίς να ιδρώσει ιδιαίτερα η ομάδα του Ιντσάγκι ξεπέρασε από το πρώτο ημίχρονο το εμπόδιο της Ουντινέζε με 3-0 και παραμένει στην κορυφή.

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για τους “νερατζούρι” για να πάρουν τη νίκη κόντρα στην Ουντινέζε. Ο Τσαλχάνογλου από τα 11 μέτρα έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του στο 37ο λεπτό. Για να διπλασιάσει τα τέρματα για τους πρωτοπόρους Ιταλίας ο Ντι Μάρκο πέντε λεπτά αργότερα, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Τουράμ κλείδωσε τη νίκη για τους γηπεδούχους.

Στο δεύτερο ημίχρονο όπως ήταν φυσιολογικό η Ίντερ έριξε τον ρυθμό κάνοντας περισσότερο συντήρηση δυνάμεων για τα επόμενα παιχνίδια, ωστόσο βρήκαν και τέταρτο γκολ με τον Μαρτίνες που εκτέλεσε τον Σιλβέστρι και έγραψε το τελικό 4-0. Με αυτή τους τη νίκη οι παίκτες του Ιντσάγκι ανέβηκαν ξανά στην κορυφή με 38 βαθμούς.