Πάρκερ: «Θέλαμε να κερδίσουμε, αλλά είχαμε κενά στο παιχνίδι μας»

Στα λάθη της ομάδας του και στο κακό της δεκάλεπτο στάθηκε ο προπονητής της Βιλερμπάν μετά την ήττα της στο “Αστρομπάλ” από τον Παναθηναϊκό για την 29η αγωνιστική της Euroleague.

Ο Παναθηναϊκός παρουσίασε σταθερά καλή εικόνα στο “Αστρομπάλ” και κατάφερε να επικρατήσει με 86-82 επί της Βιλερμπάν για την 29η αγωνιστική της Euroleague. Μετά τη λήξη του αγώνα, ο τεχνικός των Γάλλων, Τι Τζέι Πάρκερ, στις δηλώσεις που παραχώρησε στάθηκε στο κακό δεκάλεπτο που είχαν οι παίκτες του, ενώ τόνισε πως στη διοργάνωση αυτή, μια ομάδα πρέπει να παίζει συγκεντρωμένα και τα 40 λεπτά της αναμέτρησης. //

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Τι Τζέι Πάρκερ:

«Θέλαμε πολύ να κερδίσουμε αυτό το παιχνίδι, αλλά είχαμε κενά στο παιχνίδι μας στην δεύτερη περίοδο. Κερδίσαμε 3 από τις 4 περιόδους όμως στην Ευρωλίγκα πρέπει να παίζεις 40 λεπτά καλά. Αν χάνεις μια περίοδο με 15 πόντους είναι δύσκολο να επιστρέψεις».