Ολική κατάρρευση για τη Νότιγχαμ | Φανταστικό χατ-τρικ ο Τόνι

Η Μπόρνμουθ επέστρεψε από το 0-2 του ημιχρόνου για να πάρει το παιχνίδι με “μαγικό” 3-2. Από την άλλη μεριά, ο επιθετικός της Μπρέντφορντ είναι σε τρομερή κατάσταση και έβαλε τρία γκολ στην νίκη της ομάδας του, ενώ ο Χάρι Κέιν έγινε ο τρίτος σκόρερ στην ιστορία της Πρέμιερ Λιγκ, με την Τότεναμ να έχει αναρριχηθεί έστω και προσωρινά στη 2η θέση.

Γουλβς – Σαουθάμπτον 1-0

Στο 45′ ο Ντάνιελ Ποντένσε με ένα όμορφο σουτ έκανε το 1-0. Το σκορ αυτό παρέμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

Μπρέντφορντ – Λιντς 5-2

Στο 30′ ο Τόνι κέρδισε πέναλτι που εκτέλεσε ο ίδιος κάνοντας το 1-0 για την Μπρέντφορντ. Στο 43′ ο Άγγλος επιθετικός διπλασίασε τα τέρματα του με απίστευτη εκτέλεση φάουλ κάνοντας το 2-0 για την Μπρέντφορντ. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, η Λιντς κατάφερε να μειώσει με τον Σινιστέρα. Στο 58′ ο Τόνι ολοκλήρωσε το χατ-τρικ με ένα εξαιρετικό τελείωμα. Στο 79′ ο Γιορέντε μείωσε προσωρινά σε 3-2 με τον Εμπεμό να γράφει το 4-2 τρία λεπτά αργότερα. Στο 90+2′ ο Γουίσα έκανε το τελικό 5-2.

Νιουκάστλ – Κρίσταλ Πάλας 0-0

Στο 37′ ο Αλμιρόν έστειλε την μπάλα στο δοκάρι. Στο 51′ ο Μίτσελ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, αλλά το γκολ ακυρώθηκε. Το ματς ολοκληρώθηκε χωρίς τέρματα.

Νότιγχαμ Φόρεστ – Μπόρνμουθ 2-3

Στο 33′ ο Γκιμπς-Γουάιτ εκτέλεσε κόρνερ, ο Κουγιατέ πήρε ωραία κεφαλιά και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα για το 1-0 της Φόρεστ. Στο 45+1 ο Μπρέναν Τζόνσον με πέναλτι έκανε το 2-0 για την Νότιγχαμ. Στο 51′ με ένα δυνατό σουτ ο Μπίλινγκ μείωσε σε 2-1. Στο 63′ ο Σολάνκε με ένα υπέροχο σουτ έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Στο 87′ ένα λάθος της άμυνας επέτρεψε στον Άντονι να ολοκληρώσει την ανατροπή γράφοντας το 2-3.

Τότεναμ – Φούλαμ 2-1

Στο 32′ ο Σον έχασε τεράστια ευκαιρία στέλνοντας την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. Στο 40′ ο Ριτσάρλισον έκλεψε την μπάλα και στην εξέλιξη της φάσης την “σέρβιρε” στον Χόιμπιεργκ που με ιδανικό πλασέ έκανε το 1-0 για την Τότεναμ. Στο 75′ ο Κέιν έστειλε προ κενής εστίας την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0. Στο 83′ ο Μίτροβιτς με ένα πολύ όμορφο σουτ μείωσε σε 2-1.