Λόπες: «Στο πρώτο ημίχρονο καταφέραμε να μπλοκάρουμε την ΑΕΚ»

Στην καλή εμφάνιση της ομάδα του στο πρώτο ημίχρονο στάθηκε ο τεχνικός του Βόλου, τονίζοντας πως μετά το πέναλτι η ομάδα του δεν κατάφερε να ανταπεξέλθει.

Η ΑΕΚ δεν έπιασε υψηλά στάνταρ απόδοσης, αλλά με δύο τέρματα του 25χρονου επιθετικού και ένα του Άμραμπατ επικράτησε του Βόλου στην άδεια “OPAP Arena” με 3-0 και επέστρεψε στις νίκες. O Άνχελ Λόπεζ σε δηλώσεις του μετά τη λήξη της αναμέτρησης αναφέρθηκε στην καλή εμφάνιση της ομάδας του στο πρώτο μέρος.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Άνχελ Λόπεζ:

«Δείξαμε καλή εικόνα. Είμαι ευχαριστημένος από αυτό. Στο πρώτο ημίχρονο μπλοκάραμε την ΑΕΚ πριν πετύχει το γκολ. Είχαμε ευκαιρίες για να ισοφαρίσουμε. Στο πέναλτι, ειλικρινά, δεν καταλάβαμε τι έγινε. Από εκεί και πέρα δεν καταφέραμε να ανταπεξέλθουμε.

Θα προσπαθήσουμε να κρατήσουμε τα καλά στοιχεία και να συνεχίσουμε να παίζουμε καλά».//ΓΓ