Βαριά ήττα για τη Γουέστ Χαμ πριν τον Ολυμπιακό

Οι “χωριάτες”… συνέτριψαν τα “σφυριά”, επικρατώντας στο “Βίλα Παρκ” με το εμφατικό 4-1, λίγες ημέρες πριν το παιχνίδι των Λονδρέζων με τον Ολυμπιακό για το Europa League (26/10, 19:45, ΕΡΑ ΣΠΟΡ).

Τέσσερις ημέρες πριν έρθει στην Ελλάδα και στο “Γεώργιος Καραϊσκάκης” για το ματς των ομίλων του Europa League με τον Ολυμπιακό (26/10, 19:45, ΕΡΑ ΣΠΟΡ), η Γουέστ Χαμ γνώρισε… βαριά ήττα με 4-1 στο “Βίλα Παρκ” από την Άστον Βίλα, με τους νικητές να είχαν μείνει χωρίς νίκη για δέκα αγώνες στις μεταξύ τους αναμετρήσεις. Αυτή ήταν και η 11η σερί εντός έδρας νίκη για το συγκρότημα του Μπέρμιγχαμ στην Premier League.

Το πρώτο ημίχρονο… κύλησε χωρίς ιδιαίτερα μεγάλες στιγμές για τις δυο ομάδες. Οι γηπεδούχοι με τη συμπλήρωση μισής ώρας, προηγήθηκαν με γκολ που σημείωσε ο Λουίζ. Ο ίδιος παίκτης κατάφερε στο 51ο λεπτό να διπλασιάσει τόσο τα προσωπικά του τέρματα, όσο και της ομάδας του. Παρά την κακή τους εμφάνιση στην επιθετική τους λειτουργία, τα “σφυριά” μείωσαν στο 56′ με γκολ του Μπόουεν, όμως ο Γουότκινς στο 74′, από δημιουργός, έγινε και σκόρερ για το 3-1. Το… κερασάκι στην τούρτα ήρθε στο 89ο λεπτό με τον Μπέιλι να σκοράρει για το τελικό 4-1.

Η ενδεκάδα της Γουέστ Χαμ: Αρεολά, Έμερσον, Αγκουέρντ, Ζουμά, Κουφάλ, Πακετά (86΄ Ινγκς), Άλβαρες, Γουόρντ-Πράους, Σούτσεκ (67΄ Κούντους), Μπόουεν, Αντόνιο (90΄+1 Φορνάλς)

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής στην Premier League: