Τρελαίνει κόσμο ο Τζίμας! (video)

Ο 17χρονος επιθετικός του ΠΑΟΚ πέρασε ως αλλαγή στο ημίχρονο, σκόραρε δύο φορές, είχε δοκάρι και πρωταγωνίστησε στην επιστροφή της Ελλάδας στο δεύτερο μισό του αγώνα με τη Νορβηγία.

Πρεμιέρα με ήττα για την Εθνική Νέων στο Euro U19, καθώς ηττήθηκε 5:4 από τη Νορβηγία με εντελώς αντιστρόφως ανάλογη εικόνα σε πρώτο και δεύτερο μέρος.

Οι παίκτες του Τάσου Θέου δέχτηκαν και τα πέντε γκολ σε ένα… καταστροφικό πρώτο 45λεπτο. Η “Γαλανόλευκη” συμμάζεψε τα κομμάτια της, άλλαξε πρόσωπο και με πρωταγωνιστή τον εκπληκτικό Στέφανο Τζίμα, που πέρασε ως αλλαγή με την έναρξη του δεύτερου μέρους, άγγιξε το θαύμα.

Ο 17χρονος επιθετικός του ΠΑΟΚ σε 45 λεπτά σκόραρε δύο φορές, είχε δοκάρι και πρωταγωνίστησε στην επιστροφή της Ελλάδας στο δεύτερο μισό του αγώνα κόντρα στους Νορβηγούς.//Λ.