Θετική πρόβα πριν τη Σίτι

H Ίντερ επικράτησε 1:0 της Τορίνο στην 38η και τελευταία αγωνιστική της Serie A, πριν από τον τελικό του Champions League, κόντρα στην ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα.

Η Ίντερ πανηγύρισε τη νίκη με 1:0 επί της Τορίνο στο πλαίσιο της 38ης και τελευταίας αγωνιστικής της Serie A, πριν τον τελικό του Champions League, κόντρα στη Μάντσεστερ Σίτι στην Κωνσταντινούπολη.

Οι “νερατζούρι” εμφανίστηκε πιο ενεργητικοί στο ματς, έδειξαν την ανωτερότητά τους και από την αρχή έκαναν γνωστές τις προθέσεις τους απειλώντας από τα πρώτα κιόλας λεπτά. Στο 37ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Μπρόζοβιτς που τροφοδοτήθηκε από τον Λουκάκου για το 1:0.

Στο δεύτερο μέρος, οι δύο ομάδες δεν ανησύχησαν τα αντίπαλα καρέ, δεν δημιούργησαν σημαντικές προϋποθέσεις για γκολ, με αποτέλεσμα το 1:0 να διατηρηθεί έως το τέλος της αναμέτρησης και την Ίντερ να βάζει τέλος στο αήττητο σερί πέντε αγώνων της Τορίνο.