Συνεχίζει να… ελπίζει η Σάλκε!

Με δυο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα, οι “βασιλικοί μπλε”, επικράτησαν 2:1 με ανατροπή επί της Βέρντερ Βρέμης και παραμένουν “ζωντανοί” στο… κόλπο της παραμονής στην Bundesliga.

Μετά από ένα συγκλονιστικό φινάλε στο ματς που έριξε την “αυλαία” του σημερινού (29/4) προγράμματος της 30ης αγωνιστικής του γερμανικού πρωταθλήματος, η Σάλκε έκανε την ανατροπή μέσα σε δέκα λεπτά και επικράτησε 2:1 της Βέρντερ Βρέμης, διατηρώντας τις ελπίδες της για την σωτηρία της στην κατηγορία.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Ντούκς στο 18′, όμως η Σάλκε έφερε… τούμπα το ματς στο τελευταίο δεκάλεπτο. Συγκεκριμένα, στο 81ο λεπτό, ο Φαν Ντεν Μπεργκ ισοφάρισε σε 1:1 και ο Ντρέξλερ ολοκλήρωσε την ολική ανατροπή στις καθυστερήσεις του αγώνα και έτσι η ομάδα του πλησίασε στο ελάχιστο την απόστασή της από την 15η Στουτγκάρδη στο “κυνήγι” της για παραμονή στην Βundesliga.//Γ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα της 30ης αγωνιστικής στην Βundesliga: