Ο Αιολικός συνέτριψε τον Καμπανιακό

Η ομάδα της Μυτιλήνης πραγματοποίησε ίσως την κορυφαία φετινή της εμφάνιση, τουλάχιστον σε ότι αφορά την επίθεση και επικράτησε με 4-2 στην έδρα της για την 11η αγωνιστική της Super League.

Ο Αιολικός άνοιξε το σκορ μόλις στο 9ο λεπτό με τον Ενουόμο. Ο Μανούσος έκανε το 2-0 στο 18′, δίνοντας σημαντικό προβάδισμα στην ομάδα του. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με εκτέλεση πέναλτι του Γιοκούδη στο 44′. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι… καθάρισαν το ματς, λίγο μετά τη συμπλήρωση μίας ώρας. Στο 67′ ο Γιούκ έκανε το 3-1, με τον Ενουόμο να σκοράρει ξανά, δύο λεπτά αργότερα. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Μανιός στο 87′.

Κάπως έτσι η ομάδα της Μυτιλήνης έφτασε τους 11 βαθμούς σε εννέα ματς, έχοντας πλέον δύο σερί νίκες. Από την άλλη, ο Καμπανιακός έμεινε δύο θέσεις πίσω στη βαθμολογία του βορείου ομίλου, δηλαδή στη 10η, με έξι βαθμούς.//Α.