Έμεινε όρθια με εννιά παίκτες η Αναγέννηση Καρδίτσας | Μοιρασιά στη Μυτιλήνη

Η ομάδα του Τυριακίδη βρέθηκε να αγωνίζεται με δύο παίκτες λιγότερους για μισή ώρα, αντικρύζοντας δύο κόκκινες σε τρία λεπτά, αλλά κατάφερε να φύγει με αποτέλεσμα (0-0) από την έδρα του Μακεδονικού. Ισοπαλία και στο Αιολικός – ΑΕΛ (1-1).

Στη Μυτιλήνη το σύνολο του Παύλου Δερμιτζάκη προειδοποίησε στο 15′ με δοκάρι του Όγκμποε μετά από λάθος γύρισμα του Κολλάρα προς τα πίσω, πριν πάρει το προβάδισμα με σουτ του Πεντρόσο δέκα λεπτά αργότερα. Οι “βυσσινί” πήγαν με το υπέρ τους σκορ στα αποδυτήρια, αλλά σχεδόν με την επιστροφή από αυτά ο Αιολικός ισοφάρισε με τον Γιόκε (47′). Οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να σκοράρουν το γκολ της νίκης, με το 1-1 να αποτελεί την πρώτη ισοπαλία για αμφότερες σε αυτές τις τέσσερις αγωνιστικές.

Στην Ευκαρπία μπορεί να έλειψαν τα γκολ (0-0), αλλά δεν έλειψαν η δύναμη και η ένταση με τους Μακεδονικό και Αναγέννηση να βλέπουν τρεις κόκκινες. Κοκκίνης και Τομάσεβιτς αποβλήθηκαν μέσα σε τρία λεπτά (65′, 68′) για την ομάδα της Καρδίτσα, η οποία άντεξε μέχρι τη λήξη. Κόκκινη είδε και ο Μακεδονικός με τον Λυμπεράκη στο 81′. Παραμένουν αήττητοι οι Καρδιτσιώτες.//ΣΠ.