Σκόραρε δις ο Γιακουμάκης, αλλά δεν κέρδισε η Ατλάντα

Ο διεθνής σέντερ φορ πέτυχε δύο γκολ, αλλά η Ατλάντα Γιουνάιτεντ δεν μπόρεσε να κερδίσει στην έδρα της Σινσινάτι (2-2), τερματίζοντας στην έκτη θέση.

Ο Γιώργος Γιακουμάκης ήταν ο πρωταγωνιστής της Ατλάντα Γιουνάϊτεντ, καθώς σκόραρε δύο φορές στην αναμέτρηση με το Σινσινάτι, που έληξε ισόπαλος 2-2. Μετά απ΄ αυτό το αποτέλεσμα η ομάδα του Ελληνα επιθετικού, εξασφάλισε την έκτη θέση στην Ανατολική Περιφέρεια και θ’ αντιμετωπίσει την Columbus Crew στα πλέι οφ.

Ο διεθνής άσος, αποχώρησε χωλαίνοντας από το γήπεδο, μετά από δυνατό μαρκάρισμα και προβολή του αμυντικού, Ματ Μιάζγκα. Ωστόσο, ο Γιακουμάκης… πρόλαβε να σκοράρει δις, καθώς στο 12ο λεπτό και με δεξί σουτ νίκησε τον Ρομάν Τσελεντάνο, ενώ 20 λεπτά αργότερα έδωσε προβάδισμα 2-1 στην Ατλάντα, σημειώνοντας το 17ο εφετινό του γκολ.//K.