Παρέμεινε αήττητη η Παναχαϊκή

Την πέμπτη τους νίκη στα μπαράζ ανόδου πήραν οι Πατρινοί, αφού επικράτησαν εντός έδρας με 2-1 του ΠΑΟ Ρουφ.

Το 5/5 στα μπαράζ ανόδου έκανε η Αχαϊκή ομάδα, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κέρι που σημείωσε δύο τέρματα. Η Παναχαϊκή, έφτασε τους 15 βαθμούς, ενώ έχει κλειδώσει ήδη την θέση της στην Σούπερ Λιγκ 2.

Το ματς

Στο πρώτο ημίχρονο, η ομάδα του Παπαδόπουλου ήταν καλύτερη και με την βοήθεια του κόσμου της, θέλησε να επιβάλει τον δικό της ρυθμό. Στο 7′ με ένα σουτ του Κέρι, οι Πατρινοί άνοιξαν το σκορ, εξακριβώνοντας το καλό ξεκίνημα τους. Αυτό ήταν και το αποτέλεσμα, που πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν ν’ αντιδράσουν, χωρίς αποτέλεσμα. Ο Κέρι, στο 83′ διπλασίασε τα τέρματα του, αλλά και της ομάδας του που πήρε σαφέστατο προβάδισμα. Ωστόσο, η αθηναϊκή ομάδα, αντέδρασε άμεσα, με ωραίο σουτ του Καλλέργη, δύο λεπτά αργότερα στο 85′.

ΓΚΟΛ: 7′, 83′ Κέρι / 85′ Καλλέργης

Διαιτητής: Μπουτσίκος (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Αγγελόπουλος, Χατζηβασιλείου (Μακεδονίας)
Κίτρινες: Τσακμάκης – Νιτσάκης, Οικονομόπουλος

Παναχαϊκή  (Παπαδόπουλος): Κολοβούρης, Καρπαθάκης, Τσακμάκης, Λιποράσε, Κωνσταντακόπουλος, Μπουρλάκης (88′ Παπαχρονόπουλος), Στεργίδης, Λιμάτσι (46′ Καρακλάιτς), Κέρι (90+2′ Στασινόπουλος), Αλεξόπουλος, Χάντι (58′ Τεγούσης).

ΠΑΟ Ρουφ (Σταυριανός): Κουνάδης, Βενάρδος, Ζάχι (79′ Θεοδώρου), Οικονομόπουλος, Χατζηλάμπρος, Αλεξίου (79′ Λαθούρης), Νιτσάκης, Φιλιμέγκας (58′ Ψυχογιός), Μάντζιος, Καλλέργης, Στεφάνοβιτς (38′ λ.τ Νατσιόπουλος).