Ο Δουβίκας σκόραρε όμως η Βιγιαρεάλ νίκησε τη Θέλτα

Eνδιαφέρουσες αναμετρήσεις περιλάμβανε η 18η αγωνιστική της La Liga με τις Αθλέτικ Μπιλμπάο να παίρνει τη νίκη με 1-0 με γκολ στο 90+4 και τη Βιγιαρεάλ να επικρατεί της Θέλτα με 3-2.

Αθλέτικ Μπιλμπάο – Λας Πάλμας 1-0

Νωχελικό ήταν το ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες με το πρώτο μέρος να λήγει ισόπαλο χωρίς σκορ. Στο δεύτερο, οι δύο ομάδες προσπάθησαν να απειλήσουν όμως καμία δεν είχε καταφέρει να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα. Στο 90+4 όμως, οι γηπεδούχοι σκόραραν με τον Γκόμεζ και… λυτρώθηκαν στην εκπνοή της αναμέτρησης.

Βιγιαρεάλ – Θέλτα 3-2

Ιδανικό ήταν το ξεκίνημα για τη Βιγιαρεάλ η οποία βρήκε δίχτυα στο 13ο λεπτό με τον Πεδράσα. Μάλιστα λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους, κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματά της με τον Μαντί. Με την έναρξη του δευτέρου μέρους το “κίτρινο υποβρύχιο” έκανε το 3-0 στο 48′ με τον Παρέχο και έδειχνε να έχει βάλει γερές βάσεις για τη νίκη. Όμως ο Τάσος Δουβίκας κατάφερε να βρει δίχτυα στο 52ο λεπτό και να μειώσει για την ομάδα του, με τον Λάρσεν να κάνει το 3-2 στο 57ο λεπτό. Στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι άντεξαν και τελικά πήραν τη ματσάρα.