Νίκες για Ίντερ και Τορίνο

Συνεχίζεται η δράση στην 3η αγωνιστική της Serie A, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τρεις πολύτιμους βαθμούς απέναντι σε Φιορεντίνα και Τζένοα αντίστοιχα, σε δύο παιχνίδια με ίδιο αποτέλεσμα, αλλά διαφορετική εξέλιξη.

Το εντυπωσιακό ξεκίνημα της Ίντερ στη σεζόν συνεχίζεται, καθώς έφθασε στο 3Χ3 με άνεση και μάλιστα διατηρώντας το μηδέν παθητικό μέχρι τώρα στο Καμπιονάτο. Την ίδια ώρα, η Τορίνο πέτυχε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα με γκολ στο φινάλε.

Ίντερ – Φιορεντίνα 4:0

Παράσταση για έναν ρόλο το ντέρμπι της ημέρας στο ιταλικό πρωτάθλημα, καθώς μόνο μία ομάδα υπήρχε στον αγωνιστικό χώρο του “Τζουσέπε Μεάτσα”, με την Ίντερ να μην αφήνει κανένα περιθώριο στην Φιορεντίνα. Ο Τουράμ άνοιξε το σκορ στο 23ο λεπτό με κεφαλιά και το 1:0 ήταν το σκορ στο ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος οι “νερατζούρι” έδωσαν διαστάσεις θριάμβου, με τον Τσαλχάνογλου (58′) και τον Λαουτάρο Μαρτίνες, ο οποίος πέτυχε το δεύτερο (53′) και το τέταρτο (73′) της ομάδας του για το τελικό 4:0.

Τορίνο – Τζένοα 1:0

Κάκιστο ποιοτικά παιχνίδι στο Τορίνο, με τις δύο ομάδες να μην μπορούν να δημιουργήσουν ευκαιρίες. Το 0:0 έμοιαζε πολύ λογικό και αναμενόμενο αποτέλεσμα στην εξέλιξη του παιχνιδιού, ωστόσο οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να πανηγυρίσουν την πρώτη τους νίκη για φέτος με… λυτρωτή τον Ράντονιτς. Ο Σέρβος μέσος διαμόρφωσε το τελικό 1:0 στο 90’+4′.