Μοιρασιά στην Μπολόνια

Η ομάδα του Τιάγκο Μότα μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ από την Κρεμονέζε, αλλά κατάφερε να αποσπάσει τον βαθμό της ισοπαλίας (1:1) στην έδρα της, στην 19η αγωνιστική της Serie A.

Δίχως νικήτρια ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση ανάμεσα σε Μπολόνια και Κρεμονέζε στο “Ρενάτο Νταλ’Αρα”. Το σύνολο του Νταβίντε Μπαλαρντίνι προηγήθηκε στο 50ο λεπτό του παιχνιδιού με πέναλτι του Οκερέκε, ωστόσο πέντε λεπτά αργότερα ισοφαρίστηκε από αυτογκόλ του Κίρικες, για το τελικό 1:1 του παιχνιδιού.

Έτσι, η Μπολόνια είχε νέο στραβοπάτημα στην έδρα της, μετά το αντίστοιχο προ ημερών κόντρα στην Αταλάντα και παρέμεινε στην 11η θέση της βαθμολογίας. Η ομάδα του Τιάγκο Μότα έχει 23 βαθμούς, ούσα πέντε πόντους μακριά από την επτάδα της Ευρώπης, ενώ η Κρεμονέζε εξακολουθεί να αποτελεί την ουραγό της βαθμολογίας, έχοντας 8 βαθμούς.

Μπολόνια: Εντός έδρας με Σπέτσια (27/1)

Κρεμονέζε: Εντός έδρας με Ίντερ (28/1)