Ισόπαλες Χετάφε και Μπέτις

Η ομάδα του Χοσέ Μπορδαλάς δεν κατάφερε να πάρει την νίκη εντός έδρας για να σκαρφαλώσει ψηλότερα στην βαθμολογία της La Liga, παρά το γεγονός ότι ο Ρόκα σκόραρε στο 1ο λεπτό. Ωστόσο, ο Μαγιοράλ απάντησε και έκανε το 1-1.

Η Χετάφε υποδέχθηκε την Ρεάλ Μπέτις στο “Colisuem”, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της La Liga, με την αναμέτρηση να έρχεται ισόπαλη, αφού η ποιοτική περίοδος του παιχνιδιού περιορίστηκε στο πρώτο ημίχρονο.

Μόλις στο πρώτο λεπτό, ο Μαρκ Ρόκα δέχθηκε μία γρήγορη μπαλιά από τον Μπόρχα Ιγκλέσιας και εκείνος την μετέτρεψε σε γκολ, στέλνοντας την μπάλα στην αριστερή πλευρά της εστίας του Νταβίντ Σόρια. Στο 17′ όμως, ο Μπόρχα Μαγιοράλ σκόραρε με δυνατή κεφαλιά, από σέντρα του Ντιέγκο Ρίκο, και ισοφάρισε (1-1).

Στο δεύτερο ημίχρονο, η μπάλα δεν μπήκε στα δίχτυα, παρά τις δύο μεγάλες φάσεις στο 59′ και στο 71′. Για την ακρίβεια, ο Ίσκο είχε τεράστια ευκαιρία να σκοράρει 14 λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, όντας μπροστά στο τέρμα, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ, δεξιά από το κάθετο δοκάρι. Στο 71′, ο Μαγιοράλ προσπάθησε να σκοράρει για δεύτερη φορά, αλλά ο Κλαούντιο Μπράβο απέτρεψε το 2-1, με τρομερή επέμβαση, από κοντινή απόσταση.