Γλίτωσε τα… χειρότερα η Χάβρη

Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 2:2 στη μεταξύ τους αναμέτρηση στο “Roazhon Park”, στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής του Γαλλικού Πρωταθλήματος.

Ρεν και Χάβρη αναδείχθηκαν ισόπαλες 2:2 στην αναμέτρηση για την τρίτη αγωνιστική της Ligue 1. Έτσι, οι γηπεδούχοι παρέμειναν στην τέταρτη θέση, ενώ από την άλλη η Χάβρη έμεινε για ακόμη μια φορά μακριά από τα θετικά αποτελέσματα, παραμένοντας στην 11η θέση με 2 βαθμούς.

H Ρεν ξεκίνησε ιδανικά την αναμέτρηση, πίεσε και βρήκε γκολ στο 10ο λεπτό, παίρνοντας από νωρίς τα ηνία του παιχνιδιού. Ο Μπλας με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, σκόραρε γράφοντας το 1:0. Στο 24ο λεπτό, οι γηπεδούχοι είδαν τις προσπάθειές τους να αποδίδουν καρπούς, διπλασιάζοντας τα τέρματά τους με τον Γου, που σκόραρε για το 2:0. Λίγο πριν τη λήξη του πρώτου μέρους όμως, η Χάβρη αντέδρασε και κατάφερε να μειώσει σε 2:1 με τον Αλιουί που βρήκε δίχτυα με το κεφάλι.

Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε, με τις δύο ομάδες να δημιουργούν λιγοστές φάσεις. Στο 62ο λεπτό, η Χάβρη έμεινε με 10 παίκτες μετά την αποβολή του Γκραντσίρ με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Oι φιλοξενούμενοι όμως, παρά το αριθμητικό μειονέκτημα, ήταν αυτοί που κατάφεραν να βρουν και πάλι δίχτυα, στο 71ο λεπτό με τον Γάλλο επιθετικό που σκόραρε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και έφερε το παιχνίδι στην απόλυτη ισορροπία. Στα τελευταία λεπτά καμία ομάδα δεν κατάφερε να δημιουργήσει σημαντικές προϋποθέσεις για γκολ με το 2:2 να παραμένει.