Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για την Γουλβς

Η ομάδα του Ο’Νιλ επικράτησε της Μπρέντφορντ με 4-1 στο Λονδίνο, φτάνοντας στην 11η θέση, με τις “σφήκες” να μην έχουν την δυνατότητα να ακολουθήσουν τον γρήγορο ρυθμό των “λύκων” μένοντας στην χαμηλή τους απόδοση.

Η Μπρέντφορντ φιλοξένησε την Γουλβς στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Premier League. Το πρώτο ημίχρονο ήταν άκρως συναρπαστικό, με τις δυο ομάδες να έχουν όρεξη να απειλήσουν με σκοπό να ανοίξουν το σκορ. Το πρώτο γκολ μπήκε από τον Λεμίνα στο 13ο λεπτό, με τον Χουάνγκ να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του ένα λεπτό μετά. Οι “σφήκες” αντέδρασαν άμεσα στα δυο γκολ που δέχτηκαν, με τον Βίσα να μειώνει στο 16ο λεπτό, αλλάζοντας πολύ γρήγορα τις ισορροπίες. Η δράση του πρώτου μέρους δεν είχε σταματήσει, καθώς ο Νοτιοκορεάτης σκόραρε για δεύτερη φορά στο 28′ επαναφέροντας την διαφορά των τερμάτων στα δυο. Οι δυο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με το 3-1 να είναι το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος της αναμέτρησης η Γουλβς προσπάθησε να διατηρήσει το αποτέλεσμα, με τους παίκτες της Ο’Νιλ να κάνουν ότι είναι δυνατόν για να πάρουν την νίκη. Οι “λύκοι” είχαν κάνει τα πάντα στην άμυνα. Οι παίκτες της Μπρέντφορντ δεν είχαν καμία δυνατότητα για να βρουν τους χώρους ώστε να μειώσουν το σκορ, με τους παίκτες του Ο’Νιλ να είναι εξαιρετικοί ανασταλτικά, με γρήγορα τρεξίματα. Στο 79ο λεπτό ο Μπέλεγκαρντ έκανε το 4-1 για να δώσει διαστάσεις θριάμβου σε μια ευρεία νίκη που δίνει στους “λύκους” ακόμα τρεις βαθμούς μετά το θετικό αποτέλεσμα επί της Τσέλσι πριν μερικές μέρες.

ΓΚΟΛ: 13′ Λεμινά, 15′, 28′ Χουάνγκ, 16′ Βίσα, 79′ Μπέλεγκαρντ

Κίτρινες: 43′ Νοργκαντ, 54′ Κλίμαν

Μπρέντφορντ (Φρανκ): Φλέκεν, Κόλλινς, Πίνοκ, Τζάνλετ, Γκόντος, Γιάρμολουκ (46′ Ντάμσγκαρντ), Νόοργκαντ, Ροέσλαβ (67′ Γένσεν), Βίσα ( 86′ Ολακίγμπε), Μόπεϊ, Λιούις Πόττερ (86′ Πιέρ Χάρις)

Γουλβς (Ο’Νιλ): Σα, Κίλμαν, Μπουένο, Τότι, Αίτ Νούρι (80′ Μπουένο), Γκόμες, Λεμινά, Σεμέδο (65′ Ντόχερτι), Σαράμπια (65′ Ντόιλε), Χουάνγκ (45+7 Μπέλεγκαρντ), Κούνκα

Αναλυτικά το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής της Premier League: